Počítáme s radostí

Mgr. Lenka Ringlová

• Mgr. Lenka Ringlová
  • Mgr. Lenka Stromská

„Kolikrát je větší součin než polovina podílu čísel?“ „Vyjádři zlomkem vyšrafovanou část šestiúhelníku ..“ „Kolik procent obdélníku je vybarveno?“ a mnoho dalších matematických úloh bylo součástí školního kola Pythagoriády, která se na naší škole uskutečnila 18. 10. 2022.

Padesát čtyři žáků z 6. – 9. ročníku se sešlo porovnat si své vědomosti a logické myšlení s ostatními. Řešili 15 příkladů ve své kategorii. Každé správné řešení bylo ohodnoceno jedním bodem. Žáci, kteří získali 9 a více bodů se stali úspěšnými řešiteli a postupují do okresního kola. Úspěšní řešitelé: Šumšal Josef 7. A (9 bodů), Kubík Jan 7. B (9 bodů), Haša Václav 9. A (10 bodů), Birchall Donncha 9. B (9 bodů) se zúčastní v listopadu okresního kola.

Gratulujeme a přejeme další matematické úspěchy!